Deň Zeme sa konal 19.4.2013 a 20.4.2013

26.04.2013 08:39

Naša obec sa opäť zapojila do akcie Mikroregiónu Rimava a Rimavica s názvom: Deň Zeme. Občania všetkých vekových kategórií sa zhromaždili 19.4.2013 (piatok) o 9:00 pred obecným úradom. Po zapísaní sa do prezenčnej listiny absolvovali úvodné spoločné fotenie a následne obdržali vrecia na odpad a rukavice, ktoré im slúžili počas celého priebehu akcie, na vykonávanie zberu odpadu. Po dokončení činnosti v doline, sa všetky vyzbierané vrecia uložili na kopu. Nasledoval rozchod dobrovoľníkov, ktorí sa znovu stretli na druhý deň 20.4.2013 (sobota). V sobotu sa konal dozber odpadkov v lese pri farme, ktorého sa zúčastnili najmä tí najmenší, ktorí v piatok chýbali. Deň Zeme pokračoval vykladaním vriec na nákladné auto a bol oficiálne ukončený guľášom v Kocihe, kam zapojených zo všetkých obcí Mikroregiónu priviezol autobus... Našim občanom bol po príchode do Kružna ešte pridelený kredit do baru Kružina – odmena za šikovnosť pri zbieraní. Dňa Zeme sa tento rok zúčastnilo 32 ľudí z našej obce.

FOTOGALÉRIA: www.kruzno.sk/fotogaleria/#p4190044-jpg