Dni obce Kružno sa konali aj tento rok

19.09.2013 19:26

V dňoch 30.8.2013 (piatok) a 31.8.2013 (sobota) prebiehali každoročné Dni obce Kružno. Slávnosti sa začali v piatok ráno, turnajom v hre Kružno, neskôr pokračovali ping-pongom a mini turnajom v hre kariet, ktorého sa prekvapujúco zúčastnili len dva družstvá. V sobotu o 9:00 už na hornej zastávke boli pripravení bežci, rozhodnutí úspešne absolvovať XI. ročník behu obcou – tzv. Memoriál Fraňa Kráľa. Po behu prišiel rad aj na deti, ktoré si  na novom multifunkčnom ihrisku nachádzajúcom sa v strede obce mohli preveriť svoju šikovnosť v disciplínach ako sú: hod loptičkou do vedra, novinový beh a podobne. Nasledovala cyklistická a korčuliarska súťaž a po nej došlo na obľúbenú súťaž v streľbe zo vzduchovky, ktorá pre zvýšený záujem trvala približne až 3 hodiny. Občania našej obce sa predviedli ako vynikajúci strelci a konkurencia bola obrovská. Na prvé miesto v kategórii mužov bolo potrebné nastrieľať až 46. bodov! Strieľalo sa nasledujúcim princípom - každý súťažiaci dostal 2 terče a 10 nábojov/na jeden terč 5. Do poradia sa započítal terč s väčším počtom nastrieľaných bodov. Synchrónne so súťažou v streľbe zo vzuchovky prebiehali na dolnom ihrisku súperenia vo futbale a volejbale, pričom obidva tieto turnaje tento rok vyhrali slobodní. Nasledovala krátka prestávka, ktorú súťažichtiví mohli využiť na jedenie gulášu, alebo si len tak mohli posedieť pri čapovanom pive alebo kofole. Niektorí, poväčšinou mladší obyvatelia, sa medzitým venovali hraniu tenisu na multifunkčnom ihrisku, na ktorom sa podvečer uskutočnila netradičná súťaž. Úlohou bolo futbalovou loptou trafiť prázdnu fľašu pripevnenú na bránku, druhá časť disciplíny spočívala v trafení jednej z (plných) fliaš umelohmotným krúžkom. Komu sa to podarilo, mohol si zobrať svoju odmenu, ktorú si vyhádzal. Súťaže sa mohol zúčastniť každý, keďže v ponuke boli alkoholické aj nealkoholické nápoje. Súťažný program bol zakončený vyhodnotením v kultúrnom dome, kde starosta obce odmenil najúspešnejších súťažiacich. Nasledujúce minúty poznačila tragická nehoda, pri ktorej zahynul náš občan Drahomír Vincel. Z pochopiteľných dôvodov sa plánovaná tanečná zábava neuskutočnila.